Alustame uut arengukoostööprojekti Ukrainas

Meie projektitaotlus "SCALE: Jätkusuutlikkus ja kriisiohjamine aktiivõppe ja keskkonnateadlikkuse abil" sai välisministeeriumi arengukoostöö komisjonilt positiivse hinnangu ning välisministri heakskiidu. Projekti otsustati rahastada. Projekti elluviimise periood on  17.08.2016-15.08.2018. Tehes koostööd olemasolevate partneritega ja kasutades 2013.-2015. aastal läbiviidud arengukoostöö projekti „Demokraatlik jätkusuutlik haridus“ tulemusi, toetatakse 34 Lvivi linna ja oblasti haridusasutuse arengut, haridusosakondade pädevuse tõstmist demokraatlike otsustusprotsesside rakendamisel ja kriisisituatsiooni mõjude leevendamisel nii otsustajate, õpetajate, õpilaste kui lastevanemate tasandil. Keskendutakse lasteaedade ja koolide keskkonnaharidusliku tegevuse edendamisele, turvalise õpikeskkonna loomisele ning kriisist tingitud pingete leevendamise metoodika tutvustamisele lastevanematele, õpetajatele ja haridusametnikele. Eelmise projekti pilootharidusasutused on igaüks mentoriks veel neljale haridusasutusele. Toimuvad haridustöötajate ja lastevanemate õpivisiidid Eestisse. Meil on väga hea meel jätkata koostööd oma partneritega Lvivis.

Valmis Kadrioru Saksa Gümnaasiumi mitteformaalne keskkonnajuhtimissüsteem

Keskkonnainvesteeringute Keskuse toetusel läbi viidud projekti viimane koosolek toimus 6. juunil. Arutasime valminud dokumendi rakendamist, tänasime töörühma liikmeid ja tegime plaane edaspidiseks. Kool otsustas sügisel liituda ülemaailmse Rohelise Kooli programmiga, mida rahvusvheliselt juhib Taani organisatsioon Foundation for Environmental Education (FEE). Eestis juhib programmi Eesti Looduskaitse Selts koostöös HAREDiga. Programmi juht on Sirje Aher. Valminud KSG mitteformaalne keskkonnajuhtimissüsteem on heas kooskõlas nõuetega, mida FEE esitab rohelisele koolile.

Õppepäevad looduskaitsest Tallinnas

Viime Tallinna lasteaia- ja algklassiõpetajatele Tallinna Keskkonnaameti toel läbi kolm õppepäeva, mis tutvustavad Tallinna looduskaitsealuseid objekte, parke ja maastikukaitsealasid. Mais tutvuvad õpetajad vanalinna parkidega, juunis Aegna saare maastikukaitsalaga ning septembris Nõmme-Mustamäe maastikukaitseala ja  Pääsküla rabaga. Esimene moodul toimub 9. mail, teine 14. juunil ja kolmas 19. septembril. 

Õppereis "Sisserändajate koolitamise põhimõtted Soomes"

Korraldasime SA Innove tellimusel 12.-14. jaanuaril 2016 õppereisi Helsingisse ja Punkalaidun valda tutvumaks sisserändajate vastuvõtu ja koolitamisega. Kohtusime Soome Punase Risti töötajatega ja külastasime vastuvõtukeskusi. Kooliealiste varjupaigataotlejate ja teiste sisserändajate koolituspõhimõtetega tutvusime Helsingi Meilahden koolis ja Punkalaidumen koolis, nähtut täiendasid eksperdid Soome Kooliametist ja Helsingi Haridusametist. Õppereisi aitas korraldada Tupmo Lähdeniemi Fountain Park LTD-st, kes tutvustas ka uusingut noorte suhtumisest mitmekultuurilisusesse. Õppereisist võtsid osa 16 inimest SA-st Innove, Rajaleidja Keskustest, Haridus- ja Teadusministeeriumist, Tallinna Haridusametist ja koolidest.